Odcinki

Słowiańskości 16: Planszówki

Dzisiejszy odcinek jest o tym, co Tygryski lubią najbardziej: o grach planszowych ze słowiańskimi motywami! Temat idealny na czas odosobnienia. Opowiadam Wam o czterech fajnych inicjatywach, a są nimi Stwory z Obowy, Stworze, Żercy i Slavika.

Stwory z Obory dostałam od wydawnictwa Muduko, a pozostałe gry nabyłam już jakiś czas temu. Jeśli też chcecie je mieć, to Stwory z Obory znajdziecie tutaj, a Stworze – tutaj.

Zdjęcie przy odcinku: Clint Bustrillos/Unsplash

Słowiańskości 15: Słowiańskie powieści

Któregoś dnia zupełnie spontanicznie obiecałam Wam odcinek o moich ulubionych slavicbookach. No i obietnicy dotrzymałam! Dzisiaj opowiadam Wam o książkach, które zrobiły na mnie wrażenie. Oczywiście, ta lista nie jest zamknięta… A po więcej książkowych inspiracji zapraszam Was do Wiktorii na jej slavicbookowego bloga.

Przypominam też o naszym słowiańskim konkursie! #ZarażamSłowiańszczyzną – szczegóły na FB Muzeum Mitologii Słowiańskiej.

Wyjątkowo nie dołączam dzisiaj listy książek, bo cały odcinek jest książkach, więc nie będę spojlerować. Miłego słuchania!

Słowiańskości 14: Słowiańskości na tropie

Tym razem opowiadam Wam o pewnym przedsięwzięciu, które sobie umyśliłam i do udziału w którym chcę Was zaprosić. Nie mogę się już doczekać Waszych wiadomości i pomysłów, które w nich zawrzecie!

Adres mailowy do mnie znajdziecie w zakładce Kontakt. Możecie też pisać za pośrednictwem mediów społeczenościowych: Instagrama, Facebooka i YouTube’a.